Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cutreierand capitala

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 2:02 pm

Iata-ma din nou aici dupa 4 ani de strabatut lumea,m-am intors inapoi acasa.Privesc in jurul meu si vad aceleasi cladiri ponosite ca si la plecare.
-Se vede ca lumea a lasat-o mai moale de cand s-a terminat razboiul,spun pe un ton soptit,in timp ce trec pe langa niste trecatori.Ajung la o trecere de pietoni si ma opresc la semafor,privind in sus la numarul de secunde ramase pana se face verde.45.Oftez si ridic din umeri,in timp ce imi bag mainile in buzunar si ma sprijin de stalp.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 2:09 pm

Psyche poarta un costum din doua piese: de un crem deschis si un roz pal, care se potriveste cu pielea lui palida. Dar nu culorile ies in evidenta, ci eleganta costumului...o eleganta exagerata pentru o simpla plimbare pe strada. Nu obisnuieste sa iasa in "lumea oamenilor de rand" prea mult, dar simtea ca forta univerusul il atrage acolo. Apoi, a inteles. Isi gaseste alesul, acolo, in multimea de oameni. Inghite sec, privind spre minunata descoperire.
-OH, HEARTBREAK! striga acesta pe un ton inalt, ducandusi mana la frunte in mod dramatic.
Se apropie de Leon , facand miscari elegante.
Spoiler:
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 2:13 pm

Semaforul arăta 20. 19. 18. 17---
În vârful celei mai înalte clădiri din zonă, priveam o anumită persoană. O suspectam de canibalism. Și nu doar atât. Distrugea, fără voie, toate cercetările mele asupra rasei umane. Trebuia eliminată. Cât de repede posibil. O priveam, o analizam, apoi îmi dăduseam seama cât de aproape mă aflam de ea. Mi-am scos sabia, am devenit invizibil, apoi am sărit de pe clădire, îndreptându-mă spre țintă. 
Semaforul arăta 10. 9. 8--
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 2:15 pm

Aud un sunet ciudat venind din spate si observ un tip flamboyant care se apropia intr-un mod ciudat de mine.Ridic o spranceana la el,apoi ma departez usor de stalp si ma intorc cu fata la el.-Nu vezi asa ceva zilnic,spun pe un ton calm,privindu-l.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 3:11 pm

-Tu esti ceea ce nu vezi asa ceva zilnic, MI AMORE!
Spoiler:
Ii invadeaza spatiul personal, receptand mirosul lui.
"mhhmmm ce reznanta, ce finete, ce mister! TRES BIEEEEEN!"
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 3:14 pm

Semaforul s-a făcut verde. Am căzut cu sabia între cei doi. Am eșuat. 
Nu mi-am nimerit ținta, fapt care m-a făcut să rămân invizibil. Dar sunetul săbii care a lovit asfaltul s-a făcut auzit.
Ce s-a întâmplat cu simțurile mele de vânător ?! Nu. Încă nu am dat greș. Dacă rămân nemișcat, vor crede că am plecat în altă zonă. Astfel, îl voi elimina în câteva momente.
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 3:18 pm

Aud un clinchet ca de sabie lovind ceva dur in apropiere si ma dau in spate,apoi scot katana din teaca si o indrept catre tipul flamboyant.-N-am mai vazut un asasin sa foloseasca magie asa,spun pe un ton calm,privindu-l cu o privire dura.O sa-ti dau un punct pentru incercare si te las sa pleci.Daca vrei sa continui,n-o sa se termine bine.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 3:48 pm

Se da in spate, avand reflexe bune.
-BUT, MY SWEET LOVE, IT WASNT ME! spune gesticuland dramatic in aer. Dar ma bucur ca mi-ai recunoscut capacitatea si potentialul. Oh, stiam ca tu esti alesul!
Totusi, persoana din fata lui parea sincera: nu el a fost cel care a atacat? Atunci este vorba despre o a treia persoana?
In urmatorul moment, un vector iese din spatele lui Psyhee si loveste locul unde astfaltul a fost crapatt, originea sunetului.
-Si acesta era un costum nou...
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 3:51 pm

Am reușit să mă feresc, dar am căzut pe spate la un metru de zona unde am aterizat. Și sunetul căzăturii s-a auzit. 
Să atac cu sabia într-o condiție de genul ar fi imposibil, și trebuia să ajung la pistoale. Dar acestea erau la spate, iar eu eram pe spate...
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 3:54 pm

Aud din nou un alt sunet de data asta ca o cazatura si imi activez doppelgangerul,trimitandu-l in directia de unde s-a auzit zgomotul.Doppelgangerul sare catre locatie si loveste ceva mare si metalic,facandu-i invizibilitatea sa dispara.Ma uit catre creatura necunoscuta si ma intorc spre ea,ridicand o spranceana.-Tu ce mai esti?,intreb pe un ton dur,indreptand katana spre el si dezactivandu-mi doppelgangerul.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 4:59 pm

Psychee il analizeaza atent; dar ce frumusete, ce unicitate! Nu mai vazuse atata ambiguitate fizionomica. Oh , nu, nu mai gasea cuvinte pentru a descrie acea estetica sublima. Mhmm si acel miros ai sangelui cazut din Rai...Ii putea auzi cadente sistemului cardiac.
Spoiler:
-TU, striga Psyhee spre el.
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 5:02 pm

N-Nu...
Nu merit să fiu numit unul din specia mea... dacă asta s-a întâmplat... Voi avea nevoie de antrenament din greu. Două ființe inferioare m-au descoperit... e de neaccptat. Eu, un asasin care a cunoscut aproape toate speciile, să fiu înfrânt de oameni.
Am scos un răcnet inuman, specific speciei mele, apoi am luat-o la fugă printre clădiri, utilizându-mi viteza inumană.
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 5:14 pm

Ma uit la "chestia" aceea cum se indeparteaza in viteza si ridic o spranceana la el,in timp ce imi bag katana la loc in teaca si ma intorc din nou cu fata catre trecerea de pietoni.75,74,73.Oftez din nou,in timp ce imi bag iarasi mainile in buzunar si astept.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:03 pm

-Oh, iubesc cand incearca sa fuga...dar nu reusesc.
Vectorii ies din spatele lui Psyhee, qapoi il propulseaza pe cladire, fiind pe urmele lui Cyssus, privindu-l de sus, de pe cladire.
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:08 pm

Vânătorul devine vânat ?! Inacceptabil.
Am început să sar de pe o clădire pe alta, ajungând la un nivel cu Psyhee. Privindu-l în ochii săi de ființă inferioară, am scos un pistol care era la vedere. Celălalt pistol era la spate, ținut în așa fel încât să nus e vadă. Amm tras un glonț în stânga cu primul pistol, acesta având rol de fentă. Dacă sărea în dreapta, dădea de glonțul care avea rol de a-l ucide. Dacă sărea în gol, murea.
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:15 pm

Doar ca acesta nu sare. Vectorul il acopera, avand rolul de a-l apara. In acelasi timp, ridica pistolul, dupa ce il apara de gloante, vectorul se deplaseaza putin intr-o parte, iar Psyhee apasa pe tragaci de 3 ori consecutiv.
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:18 pm

Am scos rapid sabia, blocând toate cele trei gloanțe, acestea devenind pulberi. Am sărit pe acesta, înfigând sabia în beton, apoi curpinzându-i capul în mâinile mele gigantice. M-am apropiat foarte tare de el, scoțând un alt sunet inuman.
Aveam casca pe cap, și îi puteam vorbi în dialectul său. Dar am preferat să fiu tăcut, pe moment.
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:24 pm

Asteptand la trecerea de pietoni,se aud doua focuri de arma de undeva din spatele meu.Ma intorc rapid catre locul de unde s-a auzit si-l vad pe tipul de mai inainte tragand in noi.Activez din nou dopplegangerul si il trag spre mine pe tipul flamboyant,in timp ce sar in spate ca sa evitam gloantele.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:42 pm

*Rinne iarasi crede ca personajele noastre nu pot reactiona cu nimic in timp ce el actioneaza*
Psyhee se simte destul de surprins sa vada din nou acea persoana aici, acum, salvandu-l. Pote i-a subestimat pe amandoi.
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:46 pm

Mă ridic, încet, observând cum cealaltă persoană s-a băgat. Se pare că am două ținte, nu doar una. Dar nu aici, nu le pot executa aici. Sunt multe ființe care s-ar mai putea băga, mărind numărul de ținte.
Am mai răcnit odată, făcându-le celor doi semn să mă urmeze. Am sărit de pe clădire, căzând undeva într-un cartier retras.
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:50 pm

Sar dupa tip si il urmez,ajungand amandoi intr-un loc mai retras intre blocuri.Scot katana la el si il privesc cu o privire rece.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 9:58 pm

Dar Psyhee nu ii urmeaza...aparent. O ia pe alta cale, venind in spatele lor. Acum Cyssus este incoltit: intre blocuri in taleral, in fata de Leon si in spate de Psyhee.
-MI AMORE!
Sus In jos
lil satan
Deus
Deus
lil satan


Mesaje : 36
Data de inscriere : 26/12/2014

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 10:04 pm

Odată ce îi văd, mă pun în fund. Aveam toate armele la mine, și o încredere de oțel. Nu îmi era frică. Am avut de-a face cu prăzi mai dificile decât aceștia doi la un loc.
Cu o voce inumană, care se combina cu vocea rezultată de cască, am spus:
-Am studiat oamenii în amănunt, și nu pot să spun decât că sunteți o specie demnă de milă, dar interesantă.
Sus In jos
https://animebook.forumgratuit.ro
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 10:06 pm

-Daca vroiai sa stai la discutii puteai sa faci si fara sa ne tragi un glont in cap,raspund pe un ton serios,fara sa-mi las garda jos.Hainele astea nu-s ieftine.
Sus In jos
Psyhée
Sensei M
Sensei M
Psyhée


Mesaje : 19
Data de inscriere : 22/02/2015

Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitimeSam Mai 23, 2015 10:12 pm

-EXCUSEZ-MOI! Nu pot fi confundat cu o rasa inferioara ca umanitatea. Ma asteptam la mai mult de la o fiinta "superioara ca tine, mon amie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cutreierand capitala Empty
MesajSubiect: Re: Cutreierand capitala   Cutreierand capitala Icon_minitime

Sus In jos
 
Cutreierand capitala
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG Zone :: Argaan :: Centrul orașului-
Mergi direct la: