Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 [PRIVAT] Drumetie prin tundra

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul
AutorMesaj
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeMier Mai 27, 2015 11:05 am

Rezumarea primului mesaj :

Odata cu terminarea treburilor ce le mai aveam in capitala,am decis sa parasesc locul si sa plec din nou de unul singur.Calea m-a adus prin taramurile inghetate ale Argaanului,taramuri pustii si foarte reci.Rar daca vedeai o casa sau o ferma la cativa kilometri distanta una de alta.Ce cautau oamenii astia pe aici nu pot sa-mi imaginez.De crescut plante sau animale e aproape imposibil.Poate doar sa creasca pinguini sau eventual ursi polari.Ma acopar cu paltonul ca sa nu inghet si incep sa urc niste stanci inalte ca sa pot avea o vedere mai buna a tinutului.Din ce imi aminteam erau niste vechi ruine prin preajma unde m-as putea adaposti.De cateva zile dormeam sub stanci si gaseam foarte rar cateva crengi sau plante carora sa le dau foc sa ma pot incalzi,asa ca in fiecare dimineata ma trezeam infrigurat.Reusesc sa urc pana in varful stancilor si privesc in jur.Tundra cat vezi cu ochii,iar in zare deja se vedeau calotele glaciare.Privesc la dreapta mea si zaresc cu coltul ochiului,ruinele de care imi aminteam.-Stiam eu ca memoria mea buna o sa-mi fie de ajutor odata si odata,spun cu un mic zambet,in timp ce cobor stancile si ma indreptam catre ruine.
Sus In jos

AutorMesaj
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 9:57 pm

-Asta va fi problematic pentru mine,spun pe un ton amuzat,dand din cap.Va trebui sa o rezolv cumva oricum.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 9:59 pm

- Well, nu te-am obligat eu sa iti dai drumul in mine, sau sa o faci fara prezervativ, anyway, spun privindu-l in ochi. Plus ca, recunoaste ca nu te-ar deranja sa fii tata, ii soptesc la ureche in timp ce chicotesc si il privesc in ochi.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:01 pm

-E problematic pentru simplul fapt ca-mi place sa umblu de nebun de unul singur si sa nu prea dau pe acasa,raspund amuzat.Si ca sa-ti raspund,cred ca ar fi cazul oricum.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:05 pm

- Ah, inteleg. Deci, esti tipul de barbat care prefera sa hoinareasca? intreb amuzata in timp ce il privesc in ochi.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:07 pm

-Credeam ca deja e evident spun amuzat,continuand sa o privesc in ochi.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:10 pm

- Inteleg, spun zambindu-i. Dar, acum esti la o varsta la care ar trebui sa incetezi sa mai hoinaresti, si sa-ti faci propia familie, spun privindu-l in ochi. Banuiesc ca nu vrei sa ai copii cand esti mai batran si lipsit de vlaga, nu-i asa? intreb amuzata in timp ce il privesc in ochi.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:11 pm

-La vremea aia nu mai pot sa dau cum trebuie,raspund amuzat.Va trebui sa ma conformez si la treaba asta.Dar sa nu te astepti sa fiu cu voi 24/7.N-am de gand sa renunt in totalitate la singuratatea mea.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:13 pm

- Sincer, ma asteptam la asta, spun privindu-l. Dar, sper ca nu ai de gand sa pleci ani de zile si sa ne lasi, de unii singuri, spun privindu-l in ochi, in timp ce continui sa-i mangai obrazul.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:14 pm

-Am sa mai vin pe acasa...din cand in cand,spun amuzat,lovind-o usor peste nas.Plus,inca nu am decis nimic,asa ca pana nu se dovedeste ca esti insarcinata sau nu,ce am discutat la inceput ramane valabil.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:17 pm

- Asta stiam deja, spun privindu-l in ochi. Dar, iti spun un singur lucru. Daca chiar m-ai lasat insarcinata, nu am de gand sa folosesc asta ca sa te fortez sa ramai langa mine. Nu vreau sa stai cu mine doar pentru ca avem un copil impreuna. Daca nu vei putea sa tii la mine asa cum tin eu la tine, asta e. Va trebui sa accept si sa-mi asum responsabilitatea, spun privindu-l in ochi.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:18 pm

-In cazul in care chiar esti insarcinata,deja ramane valabil ce am discutat adineaori.In cazul in care nu,atunci nu mai e necesar,raspund calm.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:21 pm

- Okay, spun dand din cap, in timp ce ii zambesc, si il imbratisez strans in timp ce inchisesem ochii, incet.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:22 pm

-Atunci e rezolvat,raspund pe un ton calm,in timp ce ma ridic incet de pe ea,imi iau hainele de pe jos si incep sa ma imbrac,aruncand inca o radacina pe focul care incepea sa se stinga.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:24 pm

- Da, soptesc in timp ce zambesc putin, apoi imi iau si eu hainele si ma imbrac, apoi ma apropiu de foc, si incerc sa ma incalzesc, caci incepuse sa imi fie putin frig.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:25 pm

Ma asez din nou pe palton,dupa ce termin de pus hainele pe mine,apoi mai arunc doua-trei radacini in foc,in timp ce focul se reaprinde si lumineaza imprejur.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:26 pm

In timp ce stateam langa foc sa ma incalzesc, imi frec usor mainile una de alta, apoi le apropiu putin de flacari, in timp ce incep sa ma incalzesc incetul cu incetul.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:27 pm

-E mai bine acum,spun pe un ton calm,intorcandu-mi privirea catre ea,apoi ma uit printr-o gaura mica ce dadea afara.Se pare ca ninge puternic afara.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:29 pm

- De asta este mai rece, inteleg, soptesc in timp ce dau din cap, si ii fac semn sa vina langa mine, ca sa ne putem incalzi impreuna la flacarile focului.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:30 pm

Ma uit la ea amuzat,prinzand-o de mana si o trag langa mine,in timp ce o iau in brate.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:32 pm

Rosesc putin, simtind cum ajung in bratele lui, si ii zambesc in timp ce il imbratisez strans si inchid ochii in timp ce imi apropiu buzele de ale lui, dar fara sa il sarut si il privesc in ochi.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:32 pm

-Ai vrea tu,o opresc amuzat,prinzand-o de nas si strangand-o mai tare de el,dupa care o plesnesc pe fund.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeLun Iun 01, 2015 10:33 pm

- Nici nu aveam de gand, spun scotandu-mi limba la el, apoi ranjind in timp ce ii fac cu ochiul, apoi continui sa-l privesc in ochi.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeMar Iun 02, 2015 3:23 pm

Ma uit la ea amuzat,in timp ce imi apropii fata de a ei si o sarut prin surprindere.
Sus In jos
PinkieStar
Kouhai Wizard
Kouhai Wizard
PinkieStar


Mesaje : 550
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 27
Localizare : -

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeMar Iun 02, 2015 4:06 pm

Rosesc putin, dat fiind faptul ca ma sarutase prin surprindere, si imi duc mainile pe dupa gatul lui, imbratisandu-l strans, in timp ce zambeam putin.
Sus In jos
DivineMoon
Deus
Deus
DivineMoon


Mesaje : 575
Data de inscriere : 22/05/2015
Varsta : 32
Localizare : Cu umbra mea,tot timpul

[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitimeMar Iun 02, 2015 4:35 pm

Incep sa-i ling usor limba,miscandu-mi mainile spre spatele ei si incep sa-l mangai usor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





[PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: [PRIVAT] Drumetie prin tundra   [PRIVAT] Drumetie prin tundra - Pagina 19 Icon_minitime

Sus In jos
 
[PRIVAT] Drumetie prin tundra
Sus 
Pagina 19 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» [PRIVAT] Star Dust show~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG Zone :: Sălbăticia :: Tărâmul Înghețat-
Mergi direct la: